Ru.Haberler.Com - Последние новости
ПОИСК В НОВОСТЯХ:
  Главная страница 06/08/2021 00:35 
16.05.2021 13:27 News >> Журналисты в секторе Газа: Израиль объявил войну СМИ

Журналисты в секторе Газа: Израиль объявил войну СМИ

Сотрудники СМИ информируют мировое сообщество о преступлениях Израиля в Палестине.

İsrail tarafından Gazze'de yıkılan basın ofislerinin temsilcileri, Tel Aviv yönetiminin medya mensuplarına savaş açtığını, ihlallerini dünyaya duyuran tüm sesleri susturma politikası uyguladığını ifade ediyor.
İsrail ordusunun, dün Gazze Şeridi'nde içinde ABD merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar merkezli Al Jazeera televizyon kanalının ofislerinin olduğu binanın vurulacağı uyarısında bulunmasından bir süre sonra savaş uçakları yüksek katlı binayı yerle bir etti.
Al Jazeera'nın Gazze Muhabiri Vail ed-Dahduh, İsrail ordusunun bina sakinlerine bir saatlik süre tanıdığını söylemişti. Ayrıca Al Jazeera televizyonu yaptığı yayında söz konusu bina sahibi ile İsrail istihbaratından bir subayın telefon görüşmesini ekranlara yansıtmıştı.
Doktor muayenehaneleri, avukatlık büroları ve konutların da bulunduğu binada Gazze'deki birçok bölgeye internet hizmeti sağlayan kuleler de yer alıyordu.
Gazze'de ofisleri bulunan medya kuruluşlarının muhabirleri ve temsilcileri AA muhabirine binaya yönelik saldırıya ilişkin açıklama yaptı.
"Gazetecilere açık bir tehdit"
Al Jazeera'nın Gazze muhabirlerinden Hişam Zakkut, basın ofislerinin bulunduğu binanın bombalanmasının Filistinli gazetecilere bir tehdit mesajı içerdiğini dile getirdi.
Zakkut, "Ofisimizin bulunduğu binayı ve basın bürolarının bulunduğu diğer binaları hedef almak, İsrail ordusundan Filistinli gazetecilere net bir mesaj ve açık bir tehdittir." dedi.
Gazze'deki bombalanma görüntüsünün tüm dünyaya nakledilmesinin İsrail'i zor durumda bıraktığını aktaran Zakkut, bombardımana rağmen Gazze'de, Filistin topraklarında ve İsrail'de olup biten gerçekleri ortaya çıkarmaya devam edeceklerini vurguladı.
Zakkut, İsrail istihbaratının, ekipmanları binadan çıkarmak için kendilerine yeterli zaman vermeyi reddettiğini söyleyerek, şunları aktardı:
"Binayı tahliye etmemiz için uyarı yapıldığında, bazı arkadaşlarımız canlı yayına bağlı halde binayı terk etmek zorunda kaldı. Ekipmanlarımızı dahi alamadık. Ama buna rağmen olayları veriyoruz ve gerçeği anlatmamıza engel olamayacaklar, devam edeceğiz."
"Herkes hedef alınmadan önce binadan ayrılmak için koşuyordu"
AP muhabiri Faris el-Gul da İsrail'in "coğrafi koordinatlar" hakkındaki bilgisine rağmen ajansın ofisinin bulunduğu binayı hedef almasına şaşırdığını ifade etti.
Binanın hedef alınacağı bilgisinin geldiği ve tahliyenin başladığı ilk dakikanın şok edici ve dehşet verici olduğunu söyleyen Gul, "Herkes hedef alınmadan önce binadan ayrılmak için çığlık atıyor ve koşuyordu." diye konuştu. -        Latest News
В Турции введено свыше 74 млн доз вакцины от COVID-19 -18 minutes ago...
За прошедшие сутки от опасной болезни выздоровели еще 6 636 пациентов.
Шойгу предложил перенести столицу России в Сибирь -18 minutes ago...
По словам министра, подобные планы существовали до распада СССР.
В Турции локализовано 185 лесных пожаров из 197 -3 minutes ago...
Министр сельского и лесного хозяйства республики рассказал о ходе борьбы со стихийным бедствием.
Месси уходит из «Барселоны» -3 minutes ago...
Пресс служба каталонского клуба выступила с официальным заявлением.
Анкара призывает Армению отказаться от агрессивной риторики и действий -3 minutes ago...
В турецкой столице прошло заседание Совета национальной безопасности страны.

 
      Top News
В Тегеране прошла церемония инаугурации нового президента В Тегеране прошла церемония инаугурации нового президента
На востоке Турции нейтрализованы 3 боевика PKK На востоке Турции нейтрализованы 3 боевика PKK
Цена на нефть марки Brent снизилась до $70 Цена на нефть марки Brent снизилась до $70
В Турцию прибыла очередная группа пожарных из Азербайджана В Турцию прибыла очередная группа пожарных из Азербайджана
Глава Минобороны Азербайджана посетил Карабах Глава Минобороны Азербайджана посетил Карабах
Казахстан и Турция обсудили перспективы сотрудничества в области радиационной защиты Казахстан и Турция обсудили перспективы сотрудничества в области радиационной защиты
Турция осуждает решение США по приему беженцев из Афганистана Турция осуждает решение США по приему беженцев из Афганистана
АСЕАН назначила спецпредставителя в Мьянме АСЕАН назначила спецпредставителя в Мьянме
В Узбекистане за сутки выявлено свыше 900 новых случаев заражения COVID-19 В Узбекистане за сутки выявлено свыше 900 новых случаев заражения COVID-19
В Монголии за сутки выявлено почти 1,5 тыс. случаев заражения COVID-19 В Монголии за сутки выявлено почти 1,5 тыс. случаев заражения COVID-19